DIŞ ÇEKİM YERLERİ

Bilindiği üzere dış çekim yerleri denildiğinde akla bir sürü yer gelmektedir. Bu konumuzda size dış çekim yerleri hakkında bilgi vereceğiz. Dış çekim yerleri arasında nerelere gidebilirsiniz ve gittiğiniz hangi dış çekim yerleri ücretli onları göreceğiz. Konuyu anlatırken ikiye bölerek anlatacağız. İlk olarak ücretli dış çekim yerlerini göstereceğiz daha sonra ücretsiz dış çekim yerlerini göstereceğiz. Bu sayede konu daha rahat anlaşılabilir. Ücretli dış çekim yerlerinin fiyatlarını yanlarında görebilirsiniz. Fakat ücretli dış çekim yerlerinde fiyatları 2020 tarihinde konumuza eklenmiştir, firmaların ve kurumların tekrardan yapmış olduğu fiyat artışları veyahut düşüşleri olmuş olabilir.

ÜCRETLİ DIŞ ÇEKİM YERLERİ

 

Atatürk Arboretumu – 472 TL
Evlenecek çiftlerin sıklıkla tercih ettiği bir mekandır. Doğal yapısı sayesinde şık fotoğraflar elde edebilirsiniz. Atatürk Arboretumu ücretli dış çekim yerleri arasında yer almaktadır.

Belgrad Ormanı – 150 TL
Doğal bir oluşumdan meydana gelen ücretli dış çekim yerleri arasında sıklıkla tercih edilen Belgrad Ormanına giriş Atatürk Arboretuma göre biraz daha uygundur.

Flamingo Köy – 250 TL
Nişan ve Düğün çekimleri için tercih edebileceğiniz bir dış çekim mekanları örneği Flamingo Köy’de eşsiz fotoğraflar yakalayabilirsiniz.

Ihlamur Kasrı – 500 TL
Tarihi bir görünüme sahip Ihlamur Kasrı’nda eşsiz fotoğraflar yakalayabilirsiniz. Giriş ücretinin biraz daha fazla olması, tarihi dokusundan gelmektedir.

Kalenderhane – 300 TL
Fatih bölgesinde yer alan dış çekim mekanları arasındaki Kalenderhane dış çekim alanı gayet hoş ve şık bir görünüme sahiptir.

Kibrithane – 300 TL
Tarihi bir dokuya sahip olan Kibrithane’de eşsiz fotoğraflar yakalayarak gelin damat çekimlerine uygun kareler rahatlıkla yakalayabilirsiniz.

Kilyos Gümüşdere Plajı – 150 TL
Doğa ile iç içe olmak istiyorsanız dış çekim Kilyos Gümüşdere Plajını tercih edebilirsiniz. Denizin etkisi fotoğraflarınızda fark yaratacaktır.

Maslak Kasrı – 500 TL
Maslak Kasrında çektirdiğiniz fotoğraflar birbirinden eşsiz olacaktır.

Rahmi Koç Müzesi – 600 TL
En yüksek bütçeye sahip Rahmi Koç dış çekim alanı, müze olmasından dolayı pek çok tarihi eseri içerisinde barındırıyor. Rahmi Koç dış çekim alanında birbirinden güzel anılar yakalayabilirsiniz.

Sait Halim Paşa Yalısı – 2000TL
Eğer bir yalı istiyorsanız ücretli dış çekim yerleri arasında Sait Haim Paşa Yalısı mevcuttur. Sait Halim Paşa Yalısında çektirdiğiniz fotoğraflar gayet şık olacaktır.

 

ÜCRETSİZ DIŞ ÇEKİM YERLERİ

Bakırköy Botanik Parkı
Ücretsiz dış çekim yerleri arasında olan Bakırköy Botanik Parkında doğal pozlar yakalayarak bir ömür saklayacağınız pozlar elde edebilirsiniz.

Baltalimanı Japon Bahçesi
Farklı bir deneyim istiyorsanız ücretsiz dış çekim yerleri arasında olan Baltalimanı Japon Bahçesini tercih edebilirsiniz.

Beylikdüzü Yaşam Vadisi
Doğal bir görüntüye sahip olan Beylikdüzü Yaşan Vadisinde birbirinden eşsiz görüntüler elde edebilirsiniz. Ücretsiz dış çekim yerleri arasında yer alan Beylikdüzü Yaşam Vadisi tam size göre bir gelin damat çekim yeri olabilir.

Emirgân Korusu
Sıklıkla tercih edilen ücretsiz çekim mekanları arasında yer alan Emirgan Korusu hala vazgeçilmezlerden biri.

Florya Sosyal Tesisleri
Ulaşım olarak kolay bir yerde olan Florya Sosyal Tesisleri sizlere ücretsiz dış çekim mekanları arasında hizmet vermeye devam ediyor.

Kilyos Kısırkaya Plajı
Kilyos’da denize karşı fotoğraf çekimi yaptırmak istiyorsanız Kilyos Kasırkaya Plajı tam size göre. Kilyos Kısırkaya Plajı, ücretsiz dış çekim yerleri arasında tercih edilen yerlerin başında gelmekte.

Rönepark
Doğal bir yapı ile sizlere hizmet sunan Rönepark, ücretsiz çekim yerleri arasında sizlere hizmet vermeye devam etmekte.

Rumeli Feneri
Tarihi bir görüntüye sahip olan Rumeli Fenerinde birbirinden eşsiz fotoğraflar çekilebilirsiniz. Ücretsiz çekim yerleri arasında yer alan dış çekim Rumeli Feneri yeri tam size göre olabilir.

Sular Vadisi Parkı
Ücretsiz çekim mekanları arasında yer alan Sular Vadisi Parkında birbirinden eşsiz kareleri rahat bir ortamda elde edebilirsiniz. Sular Vadisi Parkı, ücretsiz çekim mekanları arasında sıklıkla tercih edilmektedir.

Yeşilköy Sahil
Yeşilköy civarında ücretsiz çekim mekanları bakıyorsanız Yeşilköy Sahili tam size göre bir yer. Doğal pozlar yakalayabileceğiz bir ortam sunmaktadır.

Yıldız Korusu / Şelale Bölgesi / Yıldız Parkı
Gerek ulaşım konusunda gerekse ortam konusunda eşsiz bir hizmet sunan Yıldız Parkı ücretsiz çekim mekanları kategorisindedir. Bir çok çiftin tercih ettiği ücretsiz çekim mekanları arasında yer alan dış çekim Yıldız Parkı bir kaç bölgeyi içinde barındırdığından dolayı sizlere farklı kareler sunmaktadır. Gerek şelale bölgesi gerekse tarihi yapısı sizlere eşsiz manzaralar sunmakta. Çiftler arasında çokca tercih edildiğinden dolayı dış çekim Yıldız Parkı böglesine yoğun olmayan saatlerde gitmeniz size fayda sağlayacaktır.