Gelin ve damat adayları geçmişte stüdyo çekimlerini tercih etmiş olsalar da günümüzde dış mekanları tercih etmekte. Gelin ve damat adaylarına, iki hayat fotoğraf ekibi olarak mekan tercihlerinde yardımcı olabilmek için aşağıda ücretli ve ücretsiz dış çekim mekanlarını sıraladık.

Ücretsiz Dış Çekim Mekanları

  • Bakırköy Botanik Parkı, Baltalimanı Japon Bahçesi, Beylikdüzü Yaşam Vadisi, Emirgân Korusu, Florya Sosyal Tesisleri, Kilyos Kısırkaya Plajı, Rönepark, Rumeli Feneri, Sular Vadisi Parkı, Yeşilköy Sahil ve Yıldız Parkı.

Ücretli Dış Mekan Çekim Yerleri

  • Atatürk Arboretumu, Belgrad Ormanı, Flamingo Köy, Ihlamur Kasrı, İstanbul Fotoğrafhane, Kalenderhane, Kibrithane, Kilyos Gümüşdere Plajı, Maslak Kasrı, Rahmi Koç Müzesi ve Sait Halim Paşa Yalısı.

En Çok Tercih Edilen Mekanlar

  • Gelin ve damat adaylarımızın gerek ulaşım gerekse güzellik bakımından en çok tercih ettikleri ücretli mekanlar; İstanbul Fotoğrafhane, Kalenderhane, Kibrithane ve Belgrad Ormanı. Ücretsiz olarak en fazla tercih edilen mekanlar ise; Yıldız Parkı, Emirgan Korusu, Florya Sosyal Tesisleri, Kilyos Kısırkaya Plajı ve Rumeli Feneri’dir.