Dünya evine girmek üzere olan çiftlerin geçirdiği özel günlerden birisi de nişan törenleridir. Nişan, düğünün de bir habercisi olarak hem çiftler hem aileleri hem de sevenleri için değerli bir özel gündür. Nişan törenleri kimi zaman aileler arasında sade bir törenle yapılırken, kimi zaman yakın arkadaşların ve akrabaların da katılımıyla adeta düğünün bir ön provası olur. Nişan fotoğrafçısı ise tüm nişanı ölümsüzleştiren ve düğüne giden yolculuktaki bu özel günün hatıralara eklenmesini sağlayan sanatçıdır.

Nişan fotoğrafçılığı, diğer fotoğraf çekimlerine göre daha zordur. Hem deneyim gerektirir hem de profesyonel bir ekipman… Dahası, nişan fotoğrafçısının bir sanatçı gözüyle olaya yaklaşması fotoğrafların etkileyiciliğini de artıran bir etkendir. Nişan fotoğrafçılığında esas olan, özel günün hazırlık aşamasından son anına kadar her
aşamanın fotoğraflanmasıdır. Bazen hazırlık aşaması programa dahil edilmezken, sadece nişan töreninin karelenmesi de istenebilir.

Nişan fotoğrafları, hem basılı hem de dijital olarak temin edilebilmektedir. Çiftin sevdikleriyle bir araya geldikleri bu özel günde poz vermeden spontane çekilen kareler rağbet görmektedir. Bununla beraber nişana özel pozlar da alınarak çerçevelemeye en ideal kareler alınmaktadır. Flaş kullanımı, ortam ışığı, fotoğraf makinasının modeli ve kalitesi ile birlikte nişan fotoğrafçısının bilgi, beceri ve deneyimi önem barındırmaktadır. Tümü bir araya geldiğindeyse seneler boyu saklanabilecek kaliteli fotoğraflar edinilebilmektedir.

Siz de nişan gününüzün tümünü veya sadece nişan töreninizi basılı ve dijital olarak edinmek, çocuklarınıza bu özel günden kareler bırakmak için iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca dilerseniz nişanınıza özel dış çekim hakkında da fikir alabilir, eşinizle çıktığınız bu yolculuğu ölümsüzleştirebilirsiniz.